سه شنبه, ۴ ارديبهشت ۱۴۰۳، ۰۴:۰۷ ق.ظ

تالیف کتاب و برنامه های آموزش فارسی برای فرزندان ایرانی مقیم خارج از کشور

به منظور پاسخ به نیاز خانواده های ایرانی مقیم خارج از کشور برای آموزش زبان فارسی به فرزندانشان و معرفی ایران، شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه با همکاری بنیاد سعدی کتاب و برنامه های آموزشی خواهد داشت. ‌‌‌‌‌
به گزارش پایگاه خبری زبان آوری از روابط عمومی بنیادسعدی، غلامعلی حداد عادل به همراه معاون و مدیران بنیاد سعدی میزبان علیرضا بیگدلی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان وزارت امورخارجه و مالکی مدیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امورخارجه بود و درباره نیازهای آموزشی از جمله کتاب و نرم افزار برای آموزش فارسی به فرزندان ایرانی خارج از کشور بحث و تبادل نظر شد.
حدادعادل در ابتدا با ابراز خرسندی نسبت به فعالیت مجدد شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و همچنین عضویت بنیاد سعدی در این شورا گفت: تصمیم داریم با همکاری شما مسیر کاری جدیدی برای آموزش فارسی به فرزندان خارج از کشور در بنیاد شروع کنیم تا پاسخگوی این نیاز در خانواده های ایرانی خارج از کشور باشیم.
رییس بنیاد سعدی از آمادگی بنیاد برای «نوشتن کتاب های مخصوص فرزندان ایرانی مقیم خارج از کشور»، «تربیت معلم» و «برنامه برای فعالیت های آموزشی در فضای مجازی در سطح جهان» خبر دارد و گفت: کتاب نوشتن برای ایرانی و غیر ایرانی اقتضاء خاص دارد، برای این منظور نیاز به اطلاعات کلاس های مدارس ایرانی خارج از کشور و کتاب هایی که در آنها تدریس می شود و همچنین کلاس های آخر هفته داریم که با کمک وزارت امور خارجه و دستگاه های دیگر می توانیم به این اطلاعات دست یابیم. همچنین سعی داریم در تالیف کتاب ها مخاطب شناسی کرده و آگاهانه کتاب هایی تالیف کنیم که موجب برقراری بیشتر قاطبه ایرانیان خارج از کشور با داخل ایران شود.
وی با اشاره به دوره های دانش افزایی که بنیاد سعدی با حضور فارسی آموزان در ایران برگزار کرده است، گفت: بنیاد آمادگی دارد فرزندان ایرانیان مقیم را به ایران دعوت کرده و ضمن آموزش فارسی در محیط، با فرهنگ و جامعه ایران آشنا کند.
در ادامه بیگدلی، معاون امور کنسولی، مجلس و امور ایرانیان وزارت امورخارجه در این نشست با بیان اینکه مطالب مطرح شده، مشخص می کند کار تخصصی و علمی در بنیاد در حال انجام است، گفت: با توجه به رویکرد تعامل گرای دولت جدید، امید است اقدامات خوبی در این حوزه انجام شود ما نیز در شورای عالی امور ایرانیان در این زمینه جدی تر از گذشته فعالیت خواهیم کرد.
وی پیشنهاد برگزاری جلسات مشترک هر سه ماه یکبار با بنیاد سعدی را مطرح کرد و گفت: یکی از وظایف مهم شورای عالی امور ایرانیان، احیای زبان فارسی است و لازم است با بنیاد سعدی در این حوزه همکاری مستقیم داشته باشیم. با توجه به اینکه از وزارت امور خارجه در جهان ۱۲۵ نمایندگی داریم که ۹۵ سفارت و بقیه کنسولگری هستند، نیازمند منابع آموزشی استاندارد و به روز هستیم. ضمن آنکه در مدت تشکیل دولت جدید، توانسته ایم کارگروه هایی را با مرکزیت ایرانیان مقیم تشکیل دهیم.

دراین جلسه، رضامراد صحرایی، معاون آموزش و پروهش بنیاد سعدی گزارشی از فعالیت های آموزشی ارائه کرد. همچنین شهروز فلاحت پیشه، معاون امور بین الملل بنیاد سعدی به رابطه بنیاد سعدی با مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه اشاره کرد و گفت: لازم است مفاد تفاهم نامه نهایی و سهم مشارکتی هر یک از دو طرف مشخص شود.
وی با اشاره به برگزاری سه نشست مجازی معرفی دستاوردها و خدمات بنیاد سعدی با سفرای ایرانی که در کشور محل ماموریت آنها، رایزنی فرهنگی فعالیت ندارد، پیشنهاد کرد چنین جلسه ای با دیگر سفرا و سرکنسول ها در فضای مجازی برای آشنایی بهتر با خدمات بنیاد سعدی برگزار شود.


نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

فرم ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی